Beskid Śląski – praktyczny przewodnik

Beskid Śląski należy do najpiękniejszych górskich rejonów turystycznych w Polsce. Stanowi on jedno z najbardziej atrakcyjnych pasm górskich polskich Karpat. Cieszy się niezwykłą popularnością szczególnie wśród mieszkańców wielkiej aglomeracji górnośląskiej oraz pobliskiego Krakowa. Beskid Śląski odwiedzają także turyści z całej Polski.

Beskid Śląski wypoczynek to bardzo dobry pomysł na spędzenie weekendu w urokliwym górskim krajobrazie. Wycieczka do Beskidu Śląskiego to także świetny pomysł na spędzenie wakacji, ferii zimowych, Świąt Bożego Narodzenia, jak również urządzenie zabawy sylwestrowej i przywitanie Nowego Roku. Dlatego dom w Beskidzie Śląskim to idealne rozwiązanie zarówno dla rodzin z dziećmi, dla Państwa Młodych, jak i dla wspaniała baza wypadowa dla spacerów beskidzkimi szlakami górskimi. Beskid Śląski ma do zaoferowania turystom bardzo dużo atrakcji. Największymi miastami tego rejonu są Bielsko-Biała i Żywiec, który mieści się na styku Beskidu Śląskiego oraz Beskidu Żywieckiego w urokliwej Kotlinie Żywieckiej. Inne większe miasta turystyczne w Beskidzie Śląskim, chętnie odwiedzanie przez turystów z całej Polski to Wisła, Szczyrk oraz Ustroń. Mieszczą się w nich skocznie narciarskie, które chętnie odwiedzają miłośnicy rywalizacji skoków narciarskich, uzdrowiska oraz wyciągi.

Turyści odwiedzają także bardzo chętnie takie miejscowości jak Istebna, Milówka, Węgierska Górka, Jaworzynka, czy Brenna. Miejscowości te położone są na szlakach turystycznych zarówno pieszych, jak i rowerowych. Beskid Śląski to idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie spokój, chcących obcować z naturą z dala od zgiełku wielkich miast. Beskid Śląski to przede wszystkim bogactwo przyrody, i to przyrody w najlepszej i najczystszej postaci. Urządzony został tutaj Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, który chroni walory przyrodnicze tego prześlicznego obszaru górskiego. Ciekawostką dotyczącą Beskidu Śląskiego jest to, że swoje źródła w tym miejscu ma królowa polskich rzek, Wisła. Odcinki źródłowe Wisły to Biała Wisełka i Czarna Wisełka, które łączą się w Jeziorze Czerniańskim.

Źródła Wisły znajdują się na stokach Baraniej Górniej, skąd rozpościera się piękny widok na cały Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, pobliskie miasta oraz na stronę czeską i słowacką. Jako ciekawostkę warto również wspomnieć, że na obszarze źródliskowym Wisły prowadzona jest ochrona pstrąga. Oprócz Baraniej Góry, która jest najwyższym szczytem tego pasma górskiego, warto również wspiąć się na Kościelec, Kopę Skrzyczeńską, Malinowską Skałę, Zielony Kopiec, czy Magurkę Wiślańską. Warto również skorzystać z wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne. Przez szczyty i doliny Beskidu Śląskiego prowadzi wiele ciekawych szlaków turystycznych przeznaczonych zarówno dla wędrówek pieszych, jak i przejażdżek rowerowych. W sezonie zimowych działają tu wyciągi i trasy narciarskie, dobre zarówno dla początkujących adeptów tego sportu, jak również dla średnio i bardzo zaawansowanych narciarzy. Dom w Beskidzie Śląskim to wspaniała przygoda o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.