Grecja, czyli kolebka cywilizacji europejskiej – zwiedzanie i wypoczynek

Grecja bez wątpienia należy do najpiękniejszych i najbardziej zabytkowych krajów w Europie i na całym świecie, Nie dziwi więc, że przybywają tu turyści z całego świata w tym także z Polski. Grecja to możliwość zapoznania się ze starożytnymi zabytkami i ruinami, które rozsiane są po całym tym południowoeuropejskim kraju. Wczasy w Grecji to także możliwość beztroskiego, leniwego wypoczynku na plażach tego prześlicznego kraju.

Grecja zwiedzanie części kontynentalnej

Grecja to także możliwość poznania współczesnej kultury greckiej oraz zabytków, które pochodzą z różnych okresów historycznych i wybudowane zostały w różnych stylach architektonicznych. Wreszcie Grecja – wczasy to także możliwość poznania piękna przyrody tego śródziemnomorskiego, gorącego kraju. Grecja jest więc krajem, gdzie każdy turysta odnajdzie coś dla siebie. To miejsce dla miłośników historii, archeologii, kultury i architektury. To także miejsce dla osób kochających przyrodę. Wreszcie Grecja to także kraj dla osób, które chcą po prosu wypocząć na plaży.

Grecja – wczasy to możliwość zapoznania się ze starożytną kulturą grecką. Można odwiedzić liczne ruiny starożytnych budowli, które można odnaleźć w każdym zakątku tego kraju. To przecież kolebka kultury europejskiej. Do najsłynniejszych zabytków starożytności w Grecji należy Panteon, który znajduje się w stolicy i zarazem największym mieście tego kraju, czyli w Atenach. Panteon to liczne ruiny starożytnych świątyń oraz innych budowli. Ateny to także inne zabytki, które pochodzą z każdej epoki historycznej i wybudowane zostały w różnych stylach architektonicznych. W całej Grecji odnaleźć można ruiny starożytnych budowli. Do najsłynniejszych należy Olypmus. W kontynentalnej części Grecji znajduje się również słynny klasztor w Meteorze, który to jest bardzo malowniczą budowlą trudno dostępną położoną w górach. Do największych i najważniejszych miast Grecji należą także Thessaloniki oraz Larisa. Te miast również obfitują w piękne zabytki pochodzące z różnych epok historycznych.

Wyspy Greckie zwiedzanie i wypoczynek

Grecja to południowoeuropejski kraj, który oblewają wody Morza Śródziemnego, a także Morza Egejskiego oraz Morza Jońskiego. Dzięki temu Grecja – wczasy to także możliwość wypoczynku na plaży i leniwego naładowania baterii. W skład Grecji wchodzą między innymi Półwysep Peloponez, a także liczne wyspy, z których ten kraj słynie. Na każdej z tych wysp znajdują się przepiękne plaże, a wysp tych jest niezliczona ilość. Największą wyspą Grecji, która także może się poszczycić najdłuższą historią jest Kreta. Na Krecie oprócz przepięknych plaż możemy także zwiedzić liczne miejsca związane ze starożytną i nowożytną historią Grecji. Do najważniejszych zabytków tej wyspy należy pałac w Knossos. Na Krecie możemy także wybrać się wędrówki górskie, gdyż tak jak cała Grecja wyspa ta jest bardzo górzysta. Grecja – wczasy to także możliwość wybrania się na inne greckie wyspy. Do najsłynniejszych należą Rodos, Kos, Chios, Zakhyntos, Samos, czy archipelag Cykladów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.