Kuba wyspa jak wulkan gorąca – przewodnik turystyczny

Na Kubie znajduje się ogromna ilość pięknych rajskich dziewiczych plaż, które obfitują w egzotyczną roślinność, w słońce, które świeci bardzo mocno oraz w czystą przezroczystą wodę. Kuba to także piękne miasta architektury kolonialnej, które swoimi barwami i zdobieniami zapiera dech w piersiach miłośnikom kultury. Wyjazd na Kubę to też doskonały sposób na spędzenie czasu z całą rodziną i na wypoczynek aktywny dla miłośników sportów wodnych. To idealny kierunek także dla miłośników przyrody, gdzie wśród równikowych lasów deszczowych można podziwiać unikalne okazy miejscowej fauny i flory, które mieszczą się pośród gór, wzgórz, dolin, rzek i strumieni wewnątrz tej tropikalnej wyspy.

Kuby – położenie i historia

Kuba jest krajem wyspiarskim, który znajduje się w Ameryce Północnej, w jej południowej części, która nosi popularną nazwę Ameryki Środkowej, a w szerszym ujęciu to część Ameryki Łacińskiej. Ta największa wyspa w archipelagu Wielkich Antyli, stanowiących część Wysp Karaibskich, oblewana jest prze wody Morza Karaibskiego od południa, Zatoki Meksykańskiej od północnego-zachodu i Oceanu Atlantyckiego od północnego-wschodu. Wraz z innymi Wyspami Karaibskimi i kontynentalnymi obszarami Ameryki Środkowej dookoła Morza Karaibskiego stanowi popularny turystycznie region zwany Karaibami. Jeśli zaś chodzi o zagadnienia związane z historią i polityką, to kraj ten zasłynął z panowania komunistycznego dyktatora Fiedela Castro i amerykańskiego więzienia w Guantanamo.

Stolica Kuby Hawana – zwiedzanie, przewodnik

Jednym z najważniejszych miejsc na Kubie jest jej stolica słynna La Habana, inaczej Hawana, która liczy ponad 1,5 mln mieszkańców. To bardzo duże miasto portowe, gdzie życie tętni niemal całą dobę. Najważniejsze miejsce dla każdego Kubańczyka, gdzie na ulicach tego przepięknego miasto możemy skosztować największych smakołyków tego wyspiarskiego kraju. Charakterystyczna dla tego miasta jest piękna architektura czasów kolonialnych, która jest bardzo kolorowa i przechodząc uliczkami Hawany możemy natknąć się bardzo malownicze domki i kamieniczki w kolorach od pomarańczowego, przez czerwony, zielony, niebieski, po żółty i wszystkie możliwe odcienie tych kolorów. Uroku Hawanie i jej ulicom i zakamarkom towarzyszą także piękne detale architektoniczne w postaci równie kolorowych metalowych zdobień balkonów, tarasów i bram, takich jak balustrady, furtki i inne motywy ogrodzeniowe. To inny jakże charakterystyczny dla kolonialnej architektury element. Taka architektura w Hawanie na Kubie pochodzi z przede wszystkim z wieków XVIII i XIX.

Santiago de Cuba – zwiedzanie

Podobną architekturę odnajdziemy również w innym kubańskim mieście, czyli w Santiago de Cuba. Każda wycieczka na Kubę odwiedza to urokliwe miasto na wybrzeżu Kuby. Santiago de Cuba to drugie największe po Hawanie miasto na tej wyspie. To także ważny port i ważne miejsce dla mieszkańców tego przepięknego wyspiarskiego kraju, Kuby. Inną charakterystyczną cechą dla Kuby i jej największych miast są kultowe stare samochody. Na ulicach Hawany, Santiago de Cuba i innych miast wyspy odnajdziemy między innymi stare modele amerykańskich Cadillaców, a nawet polskich małych fiatów, każdemu z nas dobrze znanych maluchów. Maluchy na ulicach kubańskich miast to czasy, kiedy jeszcze w Polsce panował poprzedni system i mieliśmy bardzo bliskie relacje z prezydentem Kuby Fidelem Castro i rządem kubańskim, w czasach demokracji ludowej.

Bajkowe plaże na Kubie – wypoczynek

Wycieczka na Kubę to również przepiękne dziewicze plaże wybrzeża tej Wyspy Karaibskiej. Piękne plaże z białym piaskiem i czystymi falami Morza Karaibskiego jest tym co sprawia, że wyspę tą odwiedzają co roku miliony turystów z całego świata. Plaże na Kubie należą do najpiękniejszych na świecie, a ponadto dysponują doskonałymi hotelami i kurortami wypoczynkowymi, gdzie można beztrosko spędzać czas korzystając z fal Morza Karaibskiego oraz basenów w tych hotelach kurortach. Wycieczka na Kubę obejmuje zawsze najlepsze hotele, gdyż to jest bardzo ważne w trakcie każdego wypoczynku w takich pięknych miejscach jak Kuba, czy wyspy i archipelagi położone w najpiękniejszych i najbardziej urokliwych zakątkach świata. Plaże i kurorty nad Morzem to jeden z największych skarbów, jakimi poszczyć się może ten urokliwy wyspiarski kraj na Morzu Karaibskim. Hotele na Kubie są zawsze doskonale przygotowane na przyjęcie gości z całego świata. Bardzo ważnym elementem kultury kubańskiej jak niezwykle miła i uprzejma obsługa, czy to w hotelach, czy w sklepach, czy na targach, czy po prostu w życiu. Sprawia to, że Kubańczycy są niezwykle miłymi ludźmi, którzy zawsze przyjdą nam z pomocą. Jednak jak wszędzie, tak i na Kubie musimy pamiętać o dobrym wychowaniu i dobrych obyczajach, a także o bezpieczeństwie.

Kuba atrakcje przyrodnicze

Wycieczka na Kubę to także możliwość zobaczenia prawdziwej egzotyki w postaci pięknych okazów równikowej roślinności oraz okazów zwierząt. Możemy to podziwiać tak nietypowe okazy zwierząt jak różnego rodzaju ptactwo, na przykład papugi, czy różne gatunki małp, czy ryb, spotkać można także gady takie jak między innymi żółwie, węże, czy krokodyle. Wyprawy do gorących lasów deszczowych wewnątrz tej przepięknej wyspy, to jeden z elementów jakie oferuje niemal każda wycieka na Kubę. Jednak podczas wizyty w takich wilgotnych, dziewiczych lasach równikowych powinniśmy zachować bezpieczeństwo i ostrożność, gdyż niektóre z gatunków, jakie tam możemy spotkać bywają śmiertelnie groźne dla ludzi, jak na przykład niektóre gatunki węży, czy krokodyle. Gdy odwiedzamy Kubę musimy zawsze bezwzględnie przestrzegać wskazówek pilotów i przewodników, gdyż może nam to uratować życie, a poza tym zawsze trzeba sobą świadczyć o kulturze i dobrym wychowaniu.

Kuba atrakcje i przysmaki lokalnej kuchni

Wycieczka na Kubę to także możliwość skosztowania lokalnych smakołyków. Wśród bogactw tego pięknego wyspiarskiego kraju odnajdziemy przede wszystkim smaczne tropikalne owoce i soki owocowe. Możemy więc delektować się bananami, ananasami, czy mleczkiem z orzechów kokosowych. Możemy także zakosztować mango, papai, platanos, czy innych owoców z tego klimatu charakterystycznego dla basenu Morza Karaibskiego. Bardzo popularną potrawą są na Kubie patacones, czyli smażone na głębokim oleju platanos, które są takim większymi, twardymi bananami w zielonej skórce. Na Kubie zresztą spotkamy wiele gatunków bananów. Niektóre nadają się do spożycia tylko po ich usmażeniu. Na Kubie zasmakować możemy także chilli con carne, czyli pikantnego sosu z mięsem, chilli i czerwoną fasolą z ryżem. Popularne są także przypominające nasze polskie pierogi, tyle że większe i smażone empanady. Empanady mogą być nadziewane serem, mięsem, kurczakiem. fasolą lub innym smakołykami. Wycieczka na Kubę to doskonała przygoda, podczas której możemy poznać dziką przyrodę, dziewicze, plaże, latynoamerykańską kulturę, na przykład taniec, salsę i wiele innych ciekawych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.