Maroko – praktyczny przewodnik

Wśród różnych destynacji wakacyjnych, które wybierają turyści z całego świata, a także z Polski, bardzo dużą popularnością cieszy się północnoafrykański kraj Maroko. Maroko – wakacje to możliwość zwiedzenie wielu ciekawych miejsc, które związane są z historią i kulturą tego kraju zlokalizowanego w północno-wschodniej Afryce.

To jeden z najbogatszych w zabytki krajów tego kontynentu. Maroko – wakacje to także możliwość zapoznania się z przyrodą Afryki, odwiedzenia gór Atlas, spacerów po szlakach tych gór, a także wybrania się na piaski Sahary. Maroko – wakacje to również możliwość plażowania na wybrzeżach Morza Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego. Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną tego kraju jest możliwość przepłynięcia do niego z Europy pokonując Cieśninę Gibraltarską.

Maroko – wakacje to między innymi możliwość odwiedzenia pięknych marokańskich miast, spośród których niemal każde posiada piękną Medinę, czyli arabskie Stare Miasto. Mediny takie charakteryzują się zazwyczaj pięknymi, malowniczymi, krętymi, uroczymi uliczkami, które są znakiem rozpoznawczym starych arabskich miast. Maroko, które nazywane jest również Maghrebem, posiada wiele takich zabytkowych starych miast. Największym miastem tego północnoafrykańskiego państwa jest Casablanca. Miasto to jest również najnowocześniejszym miastem Maroka i stanowi jego centrum biznesowe. Tutaj łączą i przenikają się stara arabska architektura z nowoczesnymi wieżowcami oraz biurowcami. Casablanca położona jest na atlantyckim wybrzeżu tego kraju. Daje więc również możliwość wypoczynku na plaży.

Stolicą Maroka jest położone również na atlantyckim wybrzeżu miasto o nazwie Rabat. To piękne miast posiada piękną Medinę z licznymi zabytkami. Nieopodal na północ od Rabatu mieści się inne zabytkowe miasto z piękną Mediną – Sale. Rabat oraz Sale oraz okolice tych miast to także możliwość beztroskiego wypoczynku na plaży. Innym wielkim miastem z licznymi zabytkami w pięknej Medinie jest dawna stolica tego kraju, Marrakesz. Miasto to oddalone jest od wybrzeża i mieści się wewnątrz Maroka. Innymi miastami pełnymi zabytków są Fez oraz Meknes, które również posiadają piękne zabytki i znajdują się w wewnętrznej części tego kraju. Stosunkowo niedaleko tych miast mieści się stanowisko archeologiczne z ruinami starożytnych budowli rzymskich, Volubilis.

Maroko – wakacje to także możliwość spędzania czasu na plaży do najważniejszych kurortów wypoczynkowych Maroka należy położony w południowej części kraju, nad Oceanem Atlantyckim, Agadir. W Agadirze oraz okolicach znajduje się wiele wspaniałych hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych. Najważniejszym portem w północnej części Maroka jest Tanger, do której przypływają i z którego wypływają statki łączące Maroka z Europą poprzez Cieśninę Gibraltarską. Maroko – wakacje dają również możliwość poznania północnoafrykańskiej przyrody. Można zatem udać się w Góry Atlas, a także odwiedzić fragment największej pustyni na świecie, czyli Sahary, gdzie można udać się na przykład na grzbiecie wielbłąda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.