Meksyk – zabytki prekolumbijskie, malownicza architektura, dzika przyroda i gorące plaże

Wśród egzotycznych miejsc, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje, jedną z ciekawych opcji jest Meksyk. W Meksyku można poznać bardzo ciekawą kulturę latynoamerykańską, zabytki kolonialne, piramidy i ruiny Azteków oraz innych plemion Indian, a także spędzić czas w pięknych zakątkach przyrody i na wspaniałych plażach.

Miasto Meksyk zwiedzanie stolicy – Ciudad de Mexico

Meksyk znajduje się w południowej części Ameryki Północnej, która to nazywana jest Ameryką Środkową. Od zachodu oblewają go wody Oceanu Spokojnego, a od wschodu Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej. Największym miastem Meksyku jest jego stolica, która nasi taką samą nazwę jak kraj, czyli Meksyk, a po hiszpańsku to Ciudad de Mexico. W tym mieście przy najważniejszym placu, rynku oraz w historycznym jego centrum odnaleźć można przepiękne kościoły barokowe oraz inne budowle z tego czasu. Tutaj również odnajdziemy ruiny azteckiego miasta, które znajdowało się w tym miejscu zanim Hiszpanie podbili te tereny. W stolicy Meksyku znajduje się również jedno z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych na świecie, czyli Guadalupe ze słynnym obrazem Matki Boskiej Virgen de Guadalupe.

Meksyk atrakcje kulturowe – architektura prekolumbijska, kolonialna i nowoczesna

Innymi ważnymi miastami w Meksyku, które również obfitują w przepiękne barokowe kościoły i inne zabytki z czasów kolonialnych są Monterrey, Guadalajara oraz Puebla. Bardzo piękne i kolorowe kościoły barokowe można spotkać na terenie całego kraju, a największe wrażenie robią w małych miasteczkach i na wioskach. Meksyk jest krajem katolickim, gdzie religia ma duże znaczenie i często w różnych parafiach odbywają się barwne lokalne święta, zwane po hiszpańsku fiestami. Meksyk to ciekawa opcja zapoznania się z przepięknymi pamiątkami kultury Azteków oraz innych plemion indiańskich. Do najważniejszych i najsłynniejszych zabytków kultury przed kolonialnej należą między innymi Teotihuakan, Chichen Itza, Tula, Rulum, Palenque oraz Coba.

Meksyk atrakcje przyrodnicze – lasy deszczowe, pustynie i niesamowite plaże

Meksyk daje również możliwość obcowania z przyrodą, często bardzo surową. Na południu kraju znajdują się tropikalne lasy deszczowe, dżungle. Natomiast północ Meksyku to surowe pustynie. Przez środek kraju, z północy na południe przebiegają natomiast pasma górskie ogromnego łańcucha górskiego, Kordylierów. Meksyk to także beztroski wypoczynek na plaży. Zachodnie wybrzeże Meksyku oblewają wody Oceanu Spokojnego, gdzie między innymi w stanie Kalifornia znajdują się bardzo piękne zakątki, na przykład Półwysep Kalifornijski oraz Zatoka Kalifornijska. Najważniejszym i najbardziej znanym na całym świecie kurortem wakacyjnym pacyficznego wybrzeża Meksyku jest słynne Acapulco, gdzie można podziwiać między innym skoki śmiałków z wysokich skał do wody. Na wschodnim wybrzeżu Meksyku mamy możliwość wypoczynku na plażach Morza Karaibskiego oraz Zatoki Meksykańskiej. Do najbardziej renomowanych kurortów karaibskiego wybrzeża Meksyku należy Cancun z pięknymi piaszczystymi plażami, eleganckimi i ekskluzywnymi hotelami oraz krystalicznie czystą wodą. Meksyk to idealne rozwiązanie zarówno dla wytrawnych turystów, miłośników dzikiej, egzotycznej przyrody, pamiątek starożytnych kultur, miłośników architektury oraz zabytków, jak również dla osób, które z gorącym klimacie chcą wypocząć na plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.