Chiny, czyli kraj środka – zwiedzanie, przewodnik

Chiny to kraj, którego historia sięga czasów starożytnych, kultura kształtowała się tu przez wieki, aż do czasów współczesnych. Dziś nowoczesna architektura w wielkich miastach kontrastuje tu z tradycyjnymi i antycznymi budowlami. Wycieczka do Chin to możliwość poznania odmiennej kultury, innych obyczajów oraz historii takich odległego kraju, a także jego walorów przyrodniczych.

Chiny zwiedzanie

Położone w Azji Chiny, które nazywane są również Państwem Środka, mogą poszczycić się bardzo długą historią, bogatą, ciekawą i różnorodną kulturą, wielkimi, zabytkowymi, a jednocześnie nowoczesnymi miastami, a także pięknymi walorami przyrodniczymi. Wycieczka do Chin daje wiele ciekawych możliwości turystom. A kraj ten jest częstą destynacją wśród turystów z całego świata. Warto także wspomnieć o tym, że ten ogromy kraj jest najludniejszym państwem na świecie, a liczba jego mieszkańców grubo przekracza miliard osób. Wycieczki do Chin organizuje biuro podróży Feel The Travel.

Wycieczka do Chin atrakcje turystyczne

Wycieczka do Chin to możliwość odwiedzenia stolicy i jednego z największych miast świata, czyli Pekinu. Do najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Chin należy Zakazane Miasto, które w przeszłości było siedzibą władz tego państwa, a nazwa wzięła się stąd, że tylko nieliczni mieli tam wstęp. Wycieczka do Chin to także możliwość odwiedzenia innych wielkich aglomeracji miejskich w tym kraju. Jednym z takich pięknych zabytkowych miast jest dawna stolica Chin, czyli Xian. Innym ważnym, wielkim, zabytkowym miastem w Chinach jest Szanghaj, który był bardzo ważną częścią Szlaku Bursztynowego. Wśród najważniejszych i największych miast i aglomeracji tego azjatyckiego kraju warto także wspomnieć o Hongkongu, który przez wiele lat był kolonią brytyjską, a współcześnie cieszy się pewną autonomią. To obok Szanghaju i Pekinu jedno z najważniejszych centów biznesowych Chin.

Chiny – zabytki i przyroda

Wycieczka do Chin to także możliwość zwiedzenia najsłynniejszej budowli w tym kraju, także jednej z najsłynniejszych budowli na świecie, czyli Muru Chińskiego. Mur Chiński jest najdłuższym murem na świecie i podobno jedyną budowlą, którą można zobaczyć z kosmosu. Wycieczka do Chin to także możliwość zwiedzenia walorów naturalnych tego azjatyckiego państwa. Na zachodzie Chin znajduje się Płaskowyż Tybetański z bogatą historią oraz kulturą Tybetańczyków. Na południowych krańcach Tybetu znajduje się się najwyższe pasmo górskie świata, czyli Himalaje. Wśród innych walorów przyrodniczych Chin warto także wymienić najdłuższe rzeki tego kraju i jedne z najdłuższych rzek na świecie, czyli Jangcy oraz Huang Ho.

Wyprawa do Chin – tradycja i nowoczesność

Chiny są najludniejszym państwem na świecie, które charakteryzuje się bardzo bogatą historią oraz kulturą. W Państwie Środka możemy odnaleźć wiele ciekawych miast, które obfitują w zabytki, ale także w nowoczesną architekturą. Wycieczka do Chin to także możliwość poznania pięknych miejsc, które są wspaniałymi przykładami dziedzictwa przyrodniczego. Ten azjatycki kraj cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów z całego świata, w tym także wśród Polaków, którzy decydują się na dalekie podróże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.